PORADNIA TKANIKI ŁĄCZNEJ (REUMATOLOGICZNA)

(lokalizacja: ul. Szwajcarska 3, Blok D, parter, pokój 28)

Poradnia Reumatologiczna znajduje się przy ulicy Szwajcarskiej 3, wejście główne. Zapisy codziennie w rejestracji od godziny 8.00-17.00 pod numerem telefonu: 61 8739 016.

Lekarze:

dr n. med. Katarzyna Pawlak-Buś

lek. med. Ewa Dudziec

lek. med. Tomasz Szafrański

dr n. med. Katarzyna Torzyńska

lek. med. Mateusz Kokot

Od wielu lat przy Oddziale działa Poradnia Reumatologiczna, w której prowadzeni są pacjenci z chorobami reumatycznymi i osteoporozą. Przyjmujący lekarze z racji jednoczesnego pełnienia obowiązków na Oddziale mają olbrzymie doświadczenie kliniczne i stale pogłębiają swoją wiedzę podnosząc kwalifikacje zawodowe.

Prowadzenie chorych obejmuje pełną diagnostykę, leczenie farmakologiczne, zlecanie zabiegów fizjoterapeutycznych oraz stałą kontrolę i monitorowanie. Nakłucia stawów oraz nakłucia mięśniowo-powięziowe, zarówno w celu diagnostycznym jak i leczniczym z podaniem leków, są wykonywane rutynowo przy obecności wskazań medycznych.

Leczenie „biologiczne” w ramach Programu Terapeutycznego NFZ dla pacjentów z agresywnym przebiegiem RZS i ZZSK odbywa się również w trybie ambulatoryjnym.

Lekarze dbający o chorych leczących się w przyszpitalnej poradni, mają możliwość kierowania pacjentów na Oddział zarówno w przypadku konieczności intensyfikacji leczenia jak i poszerzenia panelu badań diagnostycznych. Ze względu na swoją szeroką wiedzę i otwartość na nowe możliwości terapii, lekarze potrafią postępować nawet w przypadkach trudnych i niestandardowych.

Personel medyczny Harmonogram pracy
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
dr n. med. Katarzyna Pawlak-Buś     15:00-20:00   15:30-20:00
lek. med. Ewa Dudziec 8:00-12:00       10:00-12:00
lek. med. Szafrański Tomasz   15:30-19:30   15:00-20:00
dr n. med. Katarzyna Torzyńska       9:00-13:30
lek. med. Mateusz Kokot   12:30-18:00  12:30-15:00

Rejestracja: +48 61 8739 016

SZANOWNI PACJENCI

Dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z ZOL SPZOZ informuje, że od dnia 15 sierpnia 2009 r. przyjęcia w poradniach specjalistycznych realizowane będą zgodnie z ustalonym wcześniej terminem przyjęcia, z wyjątkiem nagłych przypadków.

Ustalenie terminu wizyty w poradni odbywa się telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji.

W przypadku braku kompletu pacjentów zapisanych na dany dzień przyjęcia będą realizowane po wcześniejszej rejestracji w aktualnie wolnym terminie.

Pacjent ma prawo wpisać się jednorazowo wyłącznie na jedną wizytę do różnych poradni specjalistycznych.

Nie dokonuje się jednorazowo zapisów do tej samej poradni na kilka kolejnych termi