ODDZIAŁ NEUROCHIRURGII

(lokalizacja: ul. Szwajcarska 3, blok H, piętro I)

Oddział Neurochirurgii w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia został powołany w dniu 01.07.2009 roku. Oddział prowadzi w pełnym zakresie leczenie chorych wymagających udzielenia operacyjnych świadczeń neurochirurgicznych zarówno w trybie przyjęć planowych jak i stanów nagłych a mianowicie:

• neuroonkologii
  • leczenia wad naczyniowych mózgu, w tym również metodą embolizacji wewnątrznaczyniowej
  • urazów czaszkowo – mózgowych
  • urazów kręgosłupa i rdzenia kręgowego
  • chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Oddział dysponuje bazą 23 łóżek szpitalnych w salach trzy- i dwuosobowych (z osobnym węzłem sanitarnym) oraz czterołóżkową salą intensywnego nadzoru neurochirurgicznego. Oddział udziela świadczeń medycznych w zakresie diagnostyki i leczenia wad naczyniowych w trybie 24 – godzinnego stanu gotowości z Pracownią Radiologii Zabiegowej Szpitala. Personel lekarski współpracuje ściśle z Oddziałem Radioterapii III Wielkopolskiego Centrum Onkologii, w tym również w zakresie radioterapii stereotaktycznej, oraz z Oddziałem Chirurgii Nowotworów Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej zapewniając tym samym kontynuację leczenia onkologicznego również po leczeniu neurochirurgicznym w Oddziale.

Kierownik:

dr med. Sławomir Smól

Personel lekarski Oddziału stanowi pięciu specjalistów neurochirurgów oraz neuroradiolodzy.

Personel Oddziału:

dr med. Sławomir Smól – kierownik

dr med. Tomasz Blok

dr med. Piotr Czyżewski

dr med. Rafał Piestrzeniewicz

dr med. Michał Wieloch

dr med. Wojciech Kociemba

lek. Adrian Dąbrowski

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Dorota Pakulska

Kontakt:

Maria Bzowska

tel. (fax). +48 61 8739 171

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pielęgniarka Oddziałowa

Punkt Pielęgniarski

Gabinet Lekarski

Informacje dla pacjentów:

Przyjęcie do Oddziału wymaga skierowania od lekarza, kwalifikację do leczenia neurochirurgicznego w trybie planowym przeprowadzają lekarze Oddziału na podstawie wcześniejszej, ambulatoryjnej konsultacji.